ST-505A Ion Curtain
Customizable length: 150~4000mm

Product Features:
1. Two-in-one static and dust removal
2. Motor-free design, aluminum material
3. Static electricity removal and air power can be organically combined
4. Aluminum alloy shell, built-in unique high-component air pipe, can be equipped with compressed air
|
Model Parameter |
ST403A |
| Operating power supply | 110V/60Hz or 220V/50Hz |
| Consumption current | 0.23A or 0.12A |
| Power | 95W |
| Operating temperature range | 0-50℃ |
| Weight | 2.25kg |
| Length of high voltage wire | 1.5m |
| Output voltage | 7.0KV×2 or 4 |
| Output current | 4.5mA |
| Can it be used in explosion-proof environment | No |
| Model | ST505A |
| Ion generation mode | Piezoelectric type |
| Operating voltage | 7.0KV |
| Power consumption | 0.6mA |
| Gas consumption | 0.05m3/min within 600mm of bar length |
| Neutralization time | < 2s |
| Measure | 395mm(w) × 290mm(H) |
| Operating temperature range | 0-50℃ |
| Length of high voltage cable | 3Meters |
| Maxlength | 4M (can be customized) |
| Operating relative humidity | ≦60%RH |

