Dongguan sidi ke anti - static technology co. LTD 粤ICP备15079615号
Product features:
1. Control the working state of gas with infrared switch
2. Built-in high voltage power supply
3. Special large metal hose, orientation, easy deformation, stability
4. Flexible and convenient placement
5. The photoelectric sensor is installed to automatically sense the wind when the object passes
through the wind snake, and automatically and intelligently remove static electricity
Technical parameter
| Model | The latest model of ST203AS |
| Ion generation mode | Rectifier type |
| Material of discharge needle | Wolfram steel |
| Host material | Iron/ABS fireproof engineering plastics |
| Air ion supply range | 8cm~15cm |
| Air inlet pipe | Duct with inner diameter Φ 8 |
| Body size | 160mm(L)×127mm(W)×685mm(H) Standard cable length 2m |
| Appendix | Instructions/warranty cards/certificates |
| Performance | Static removal time < 1.5S |
| Air consumption | 0.08m³/min |
| Noise | 56DB |
| Ozone production | < 0.02ppm or less (measuring distance 200mm) |