ST203BS
Infrared Induction Integrated Ion Wind Snake
Product features:
1. Air flow is controlled by infrared induction switch, which can not only avoid manual operation, but also save air source
2. Built-in high voltage power supply.
3. Flexible and convenient placement
4. Equipped with photoelectric sensing device
5. Save gas consumption
6. Ion needle is easy to replace
Technical parameter
| Model | ST203BS |
| Ion generation mode | Ac type |
| Material of discharge needle | Wolfram steel |
| Host material | Iron/ABS fireproof engineering plastics |
| Air ion supply range | 8cm~15cm |
| Air inlet pipe | Duct with inner diameterΦ 8 |
| Body size | 160mm(L)×127mm(W)×660mm(H) Standard cable length 2m |
| Appendix | Instructions/warranty cards/certificates |
| Performance | Static removal time < 1.5S |
| Air consumption | 0.08m³/min |
| Noise | 56DB |
| Ozone production | < 0.02ppm or less (measuring distance 200mm) |