ST-103BS
Rotary Knob Type Three-Head DC Ion Fan
| Input voltage | DC24V (with AC adapter, support AC100-240V) |
| Capacity | 30VA (when the fan is maximum) |
| Output voltage | ±7500V0-P |
| Ionic equilibrium | Below 5 V (distance 300mm: when leaving the factory) |
| Static removal time | Under 1.5s (distance 300mm; Maximum air volume, when the factory leaves the factory) |
| Air quantity | 1.4~3.2m3/min X3fan |
| Wind speed | 0.8~1.0m/s (300mm from the center) |
| Ozone generation | Under 0.006ppm (distance 150mm) |
| Work environment | Ambient temperature: 0~40℃, ambient humidity: 15~85%RH (no condensation) |
| Filter device | Pre-filter stage |
| Output signal | The MOS FET relay has no voltage contact output (NC output), (OFF when high voltage is abnormal) |
| Main body size | 800mm(L)×125mm(W)×143mm(H) Including bracket |
| Weight | 5.04kg |
| Noise | 61dB(A) (distance 1m) |
| Sheathing material | Iron |
| Attached belonging products | Operating instructions, test reports, certificates and warranty cards |
| Accessory part | The replacement discharge needle assembly DCO12B and the replacement filter ACO06A AC adapter DCO13B |