ST-101S
Desktop AC Ion Blower
Product features:
1. Plastic shell, ABS fireproof material
2. Small size, light weight, portable design and adjustable angle
3. Flexible adjustment of wind speed (stepless adjustment of wind speed)
4. Good insulation, anti-motor and high safety
Technical parameter
| Input voltage | DC24V (with AC adapter, support AC100-240V) |
| Capacity | 30VA |
| Output voltage | 5.6KV |
| Ionic equilibrium | Soil below 10V (when leaving the factory) |
| Air quantity | 45~110CFM |
|
Wind speed |
1.8 ~3.6m/s (the distance from the vent window to the center is 300mm) 0.4~0.6m/s (wide-angle vent window is 300mm away from the center) |
| Ozone generation | <0.03ppm |
| Work environment | Ambient temperature: 0~40℃, ambient humidity: 15.85% RH (no condensation) |
| Filter | Without |
| Output signal | Without |
| Main body size | 195mm (L) ×100mm (W) ×250 (H)mm (including bracket) |
| Weight | 1.9kg |
| Noise | 49dB~60B |
| Sheathing material | ABS engineering plastic shell |
| Appendix | Operating instructions, test reports, certificates and warranty cards |
| Accessory part | Needle holder AC0O2A, Governor ACOO4A, blower AC005A |