ST-107
Whole Machine Type ion Air Curtain Machine
Product features:
1. Drum-type blades provide wind power and neutralize static electricity quickly
2. Ion airflow covers a large area
3. Built-in static eliminator
4. Infrared induction full-automatic air outlet (must be equipped separately)
5. The whole machine has good grounding protection
Technical parameter
| Input voltage | AC110V~220V 50 / 60HZ |
| Capacity | 110VA |
| Output voltage | 5.6KV |
| Ionic equilibrium | Under ±100V (when leaving the factory) |
| Air quantity | 2650CFM |
| Ozone generation | Under 0.004ppm (distance 150mm) |
| Work environment | Ambient temperature: 0 ~ 40℃, ambient humidity: 15~85%RH (no condensation) |
| Filter | Without |
| Output signal | Without |
| Main body size | 600/900/1200/1500/1800/1900mm(L) × 235mm (W) × 230mm (H) |
| Weight | 14.4 kg |
| Noise | 66dB(A) (distance 1m) |
| Sheathing material | Iron |
| Appendix | Operating instructions, test reports, certificates and warranty cards |
| Attachment | ST501A ion wind copper rod, ST503A (latest model) piezoelectric ion wind rod, ST-DC-507A air source high frequency AC ion wind rod |