Dongguan sidi ke anti - static technology co. LTD 粤ICP备15079615号
Product features:
1. Outstanding flat fan, wide dust removal surface, laminar flow
2. Good grounding protection function and convenient mobile installation
3. Designed for large air volume dust removal and static neutralization
4. Snakes can swing at an ideal angle at will, and special lengths can also be customized
Technical parameter
| Model | ST203AB |
| Ion generation mode | Ac type |
| Material of discharge needle | Wolfram steel |
| Host material | Iron/ABS fireproof engineering plastics |
| Air ion supply range | 10cm~18cm |
| Air inlet pipe | Duct with inner diameter Φ 8 |
| Body size | 160mm(L)×127mm(W)×685mm(H) Standard cable length 2m |
| Appendix | Instructions/warranty cards/certificates |
| Performance | Static removal time < 1.5S |
| Air consumption | 0.09m³/min |
| Noise | 56DB |
| Ozone production | < 0.02ppm or less (measuring distance 200mm) |
