Dongguan sidi ke anti - static technology co. LTD 粤ICP备15079615号
Product features:
1. Appearance color is white
2. The neutralization time is fast, and the ion wind covers a large area
3. Good stability, high ion balance, no need to manually adjust ion balance
4. Equipped with manual ion needle cleaner, ion generation indicator lamp, built-in fan and high
voltage power supply
5. Small, lightweight and easy to transport
6. Heating network device can be added (optional)
Technical parameter
| Input voltage | AC110V~220V 50 / 60HZ |
| Capacity | 55VA |
| Output voltage | 5.6KV |
| Ionic equilibrium | Below ±10V (when leaving the factory) |
| Air quantity | 45~ 110CFM |
| Ozone generation | Below 0. 004ppm (150mm center in front of tuyere) |
| Work environment | Ambient temperature: 0 ~40°C, ambient humidity: 15~85%RH (no condensation) |
| Filter | Prefilter stage |
| Output signal | Without |
| Main body size | 455mm(L) X 210mm(W) X 190mm(H) (including bracket) |
| Weight | 6.5kg |
| Noise | 62dB(A) distance 1m |
| Sheathing material | Iron |
| Appendix | Operating instructions, test reports, certificates and warranty cards |
| Accessory part | Governor AC004A, replacement filter AC006A, air outlet plate AC007A, heating wire AC008A and discharge needle holder AC009A |
