Dongguan sidi ke anti - static technology co. LTD 粤ICP备15079615号
Product features:
1. Adjustable ion air volume
2. Optional installation of cold air heating device
3. Optional installation of filter screen
4. Ion regulator can be installed
5. There is a special ion needle cleaning brush for easy cleaning and maintenance
6. Large-scale ion wind zone with continuously adjustable wind speed
7. When corrosive gas is introduced, stainless steel fan has stronger corrosion resistance than ordinary fan
Technical Parameter
| Input voltage | AC110v~220V 50/60HZ |
| Capacity | 55VA |
| Output voltage | 5.6KV |
| Ionic equilibrium | Below ±10V (when leaving the factory) |
| Static removal time | 1.5 seconds or less (distance 300mm, maximum air volume: when leaving the factory) |
| Air quantity | 1.4~3.2m3/min X 4 fan |
| Wind speed | 0.8~1.0m/s (300mm from the center) |
| Ozone generation | Under 0.006ppm (distance 150mm) |
| Work environment | Ambient temperature: 0~40℃, ambient humidity: 15~85%RH (no condensation) |
| Filter device | Pre-filter stage |
| Output signal | Without |
| Main body size | 700mm(L)×110mm(W)×150mm(H) (including bracket) |
| Weight | 5.2kg |
| Noise | 66dB(A) (distance 1m) |
| Sheathing material | No stainless steel |
| Attached belonging products | Operating instructions, test reports, certificates and warranty cards |
| Accessory part | Straight vent window AC001A, needle holder AC002A, iron mesh cover AC003A, governor AC004A, fan ACO05A and replacement filter ACO06A |

