Dongguan sidi ke anti - static technology co. LTD 粤ICP备15079615号Customizable length: 150~3000mm


Product Features:
1. Built-in unique high air volume trachea can quickly neutralize ions
2. Hard aluminum shell, safety induction non-electric shock design, beautiful appearance and durability
3. It can only be used with ST403A high voltage power supply (it needs to be purchased separately).
4. Blue shell
|
Model Parameter |
ST403A |
| Operating power supply | 110V/60Hz or 220V/50Hz |
| Consumption current | 0.23A or 0.12A |
| Power | 95W |
| Operating temperature range | 0-50℃ |
| Weight | 2.25kg |
| Length of high voltage wire | 1.5m |
| Output voltage | 7.0KV×2 or 4 |
| Output current | 4.5mA |
| Can it be used in explosion-proof environment | No |
| Model | ST503A |
| Ion generation mode | Piezoelectric type |
| Input voltage | 110V~220V 50~60HZ |
| Power consumption | 110W |
| Output voltage | 7.0KV |
| Output when abnormal | 7.5KV |
| Gas consumption | 0.05m3/min within 600mm of bar length |
| Neutralization time | <2s |
| Measure | Diameter 30mm×(150mm~3000mm) |
| Supply pressure range | Under 0.5Mpa |
| Ionization equilibrium | <±40V |
| Work environment | Ambient temperature: 5~40℃, ambient humidity: 15~85% (no condensation) |
